Idylla….czyli zalety mieszkania w swoim domu

Ludzie starający się lepiej żyć za niewielkie pieniądze zasługują na szacunek. Upodobanie do minionych czasów nie musi być tylko nostalgią i eskapizmem – może oznaczać także świadome odrzuce­nie konsumpcjonizmu i ciągłej pogoni za „najnowszym”

Idylla....czyli zalety mieszkania na swoim 3

Atutem domu jest  brak wyjącego całymi go­dzinami, zamkniętego na balkonie lub w pokoju psa. Oczywiście zdarzy się, że znajdziesz wrzuconą przez płot butelkę bądź inne śmieci, ale za to nie będziesz musiał wdychać dymu z papiero­sa sąsiada, palącego na balkonie lub na klatce schodowej, tuż pod twoimi drzwiami. Może jednak zdarzyć się, że twoja działka i wnętrze domu będzie zasnute innym dymem, gdy niesforny sąsiad zacznie palić liście. Są to na szczęście coraz rzadsze przy­padki z powodu zarządzeń zabraniających takich działań pod groźbą grzywny. Rozmawiałem z wieloma osobami, poznając ich wyobrażenia o własnym domu.

Idylla....czyli zalety mieszkania na swoim 2

Otóż są one bardzo różne. Od marzeń o dworach lub pałacach o wielkich powierzchniach, po bardzo skromne domki o powierzchni niewiele się różniącej od standar­du, w jakim obecnie mieszkają w bloku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *